نژادهای سگ | آموزش نگهداری سگ
معرفی انواع نژادهای سگ ها برای خرید و فروش
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

حیواناتی چون سگ که در خانه از آنها نگهداری می کنید هم نیاز به مراقبت های پزشکی نظیر واکسناسیون یا چک آپ زمان بندی شده دارند. اگر شما هم به حیوانات خود اهمیت می دهید، لازم است تا با نکاتی برای حفظ سامتی حیوانات خانگی خود آشنا شوید.

سگ ها برای متجاوز دوست داشتنی و زیبایی هستند که مانند دیگر برایا نیاز به مراقبت دارند، این برایا در صورت رها شدن مریض می شوند و آسیب های بسیار زیادی را می بینند. واکسن یکی از لازم ترین مواردی است که باید در برنامه آنها دیده شود. در ادامه لزوم مصرف و واجب ترین آنها را برای شما ذکر می کنیم پس همراه ما باشید. در این بخش واکسن های لازم برای سگ ها را برای شما معرفی می کنیم، پس با همراه dr-pet باشید.

واكسن ها اغلب از ویروسها و گاه از باكتریهای كشته شده یا تخفیف حدت داده شده عامل بیماریهای كشنده در سگها و بیماریهای مشترك بین آنها با انسان تهیه می شوند و تزریق آنها به حیوان، منجر به هوشیاری و فعال شدن سیستم ایمنی سگ در برخورد با بیماری ها شده، همچنین بدن را وادار به ساخت آنتی بادی هایی جهت برابرسازی با این بیماری های سگ ها می نماید.

در این صورت هنگامی كه بدن با عامل اصلی بیماری برخورد كند، آمادگی دفاع از خود در مستوی آن را خواهد داشت. آنتی بادیهای نتیجه شده در بدن در اثر تزریق واكسن ها، دارای حافظه محدودی بوده و بعد از مدتی از بین رفته و یا آنقدر ضعیف می شوند كه توانایی برابرسازی با بیماری را نخواهند داشت. بنابر این طبق دستور زرادخانه سازنده واكسن كه روی انگ آن نیز نوشته شده است.

واکسن های قهراً و اختیاری :این واکسنها در آزگار دنیا با یک برنامه و یکسان روبش میشوند.واکسن های اصلی سگ شامل :1-دیستمپر 2-هپاتیت 3-پاراانفولانزا 4-پاروویروس 5-هاری هستند. واکسنهای قسری در گربه شامل 1-کلسی ویروس 2- هرپس ویروس 3- پان لوکوپنی 4-هاری میباشند.همچنان که از اسمشان پیداست اماله واکسن های اصلی برای كامل سگ ها وگربه ها زوركی است .
واکسنهای اختیاری(که به انها غیر هسته یا غیر اصلی نیز میگویند) :یعنی این واکسنها بنا بر صلاحدید دامپزشک بر اساس بیماری های شایع ان منطقه تزریق میشوند. مثل لپتوسپیروز در سگ یا FeLV-FIV در گربه

ایمنی قبل از 2 ماهگی

سگ ها قبل از تولد، در محیط محصور و استریلی به نام رحم زندگی می كنند كه در آن هیچگونه آلودگی وجود ندارد. وقتی كه نوزاد سگ ها متولد می شوند، به ناگاه در محیطی پر از میكروارگانیسم ثبات می گیرند كه هر كدام از آنها می تواند برای توله بیماریزا باشد و بدن توله نیز هیچگونه آمادگی برای برابرسازی با آنها ندارد. برای جلوگیری از بیماری و مرگ نوزاد سگ ها از چند روز قبل از زایمان غدد شیری مادر شروع به سرایت موادی برای قدرتمند سازی بدن بچه سگ نوزاد جانور ها در اصابت با بیماریها می كند و این واكسن طبیعی بلافاصه بعد از تولد نوزادان با اولین جرعه های شیر وارد بدن آنها شده و نوزاد سگ ها را ایمن می سازد. این ماده سرشار از مواد مغذی و آنتی بادیها، آغوز نام داشته و در چند روز اول بعد از زایمان از پستانهای مادر نشر تراویدن حاصل شده و در اختیار نوزادان ایستادگی می گیرد.

واكسیناسیون سگ در 2 ماهگی

اولین دوره انجام واكسیناسیون در نوزاد سگ ها باید در سن 6 تا 8 هفتگی یعنی در حدود 2 ماهگی صورت گیرد. در این سن 3 تا 6 نوع واكسن در قالب واكسنهای آمیخته شده سه گانه، چهارگانه، پنج و یا شش گانه به نوزاد سگ ها تزریق می شود. انجام به موقع این واكسیناسیون برای حفظ سلامتی و جان بچه سگ نوزاد جانور شما از اهمیت خاصی برخوردار است و با توجه به حساسیت زیاد توله ها در این سن، ابتلا به بیماری می تواند برای او كاملا خطرناك و كشنده باشد.ادامه مطلب


نوع مطلب : بهداشت سگ، نگه داری از سگ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یوسف زمانی
دوشنبه 30 بهمن 1396

در این بخش از وبلاگ نژادهای سگ قصد داریم یکی از نژادهای بسیار دیدنی را برای شما معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نژاد ماتیز و ویژگی های آن برای شما بیشتر بگوییم.سگ نژاد مالتیز سگی با جثه کوچک و عروسکی است که موهای بلندش او را به سگ جانان در بین خانم‌ها و همچنین کودکان تبدیل کرده است. این سگ بازیگوش بسیار فرمان‌پذیر بوده و علاقه زاید هم به پیاده‌روی با صاحب خود دارد. اگر قصد خرید سگ با نژاد مالتیز را دارید بهتر است درباره ویژگی‌ها و همچنین شرایط نگهداری آن اطلاعات کافی داشته باشید.

نژادهای سگ ها
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یوسف زمانی
یکشنبه 22 بهمن 1396

در این بخش از وبلاگ نژادهای سگ قصد داریم برای شما یکی از نژادهای بسیار جالب را برای شما معرفی کنیم. نژادهای سگ های شکاری متفاوت و بسیار ئیژه هستند و دارای عوامل مختلفی برای تعیین میزان خطرناک بودن سگ ها وجود دارد، و البته این مسئله از نظر بسیاری از محققان مردود است. پس شاید درست نباشد که بی رحمانه به یک سگ برچسب «خطرناک» بزنیم. با اینحال می دانیم برخی از سگ ها، در صورت حمله به افراد و حیوانات، پتانسیل بیشتری برای آسیب رساندن به آن ها دارند و بر این اساس 25 نوع از خطرناک ترین سگ ها را انتخاب و معرفی می کنیم و معیار انتخاب، پتانسیل آن ها برای آسیب جدی رساندن و یا کشتن افراد و حیوانات است.

نژادهای سگ ها
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یوسف زمانی
یکشنبه 15 بهمن 1396

بدون شک نام شیواوا را شنیده اید. قطعا می توان گفت که شیواوا، سگ زیبا و دوست داشتنی است و قرار است در مقاله امروز وبلاگ آموزش نگهداری سگ بیشتر با این حیوان جذاب آشنا شوید.

در این بخش از وب سایت آذر وت قصد داریم برای شما یکی از محبوبترین نژادهای سگ ها را برای شما معرفی کنیم. نژاد شیواوا افزون مشهور است، چون کوچک‌ترین لب سگ در دنیاست. او، درون جثۀ کوچکش، شخصیتی چند آتیه دارد.

او عاشق بازی و سرگرمی است و دوست همیشه کنار صاحبانش باشد. در خانه لذا بعد آن‌ها راه می‌رود و وفور و كمی مواقع، بیرون از خانه، در کیف‌های دستی آن‌ها می‌نشیند. پیوند محکم بین شیواوا و صاحبش اصلا عجیب نیست. او حتی ممکن است در این راه اغراق هم بکند.پس همراه ما باشید تا ویژگی های نژاد شیواوا را برای شما بیان کنیم.

ویژگی های نژاد شیواوا

سگ‌های منشا شیواوا باهوشند و همه چیز را زود یاد می‌گیرند. آن‌ها، به اندازۀ سگ‌های بزرگ، دویدن و جست‌وخیز را دوست دارند. می‌شود گفت آن‌ها سگ‌های کوچکی با آرزوهای بزرگند. شیواواها در هم پایه تربیت‌ خشک و جدی مقاومند. درعوض جهت تربیت آن‌ها از کلمات تشویق‌آمیز و جایزه‌های خوردنی استفاده کنید.

سگ‌های منبع شیواوا بیش کنجکاو و جستجوگرند. آن‌ها با جثۀ کوچکشان از هر سوراخی رد می‌شوند. پس باید مراقب باشید که از نرده‌های حیاط یا پارک فرار نکنند. با وجود جثۀ کوچکشان، سر نترسی دارند. برای همین بی شمار احتمال دارد که سگ‌های بزرگ‌تر بهشان آسیب بزنند، زیرا شیواواها اغلب جثۀ کوچک خودشان را فراموش می‌کنند و می‌خواهند برابر سگ‌های بزرگ و خشن مقاومت کنند. پس وقتی به پیاده‌روی می‌روید یا او را در حیاط آزاد می‌گذارید، معشوقه مراقبش باشید.

Image result for Chihuahua
ادامه مطلب


نوع مطلب : آموزش سگ، نژادهای مختلف سگ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یوسف زمانی
چهارشنبه 11 بهمن 1396

اما قربانی نثار از نژادها خصوصاً سگ های پر كارمایه حال محیط خانه را خوب تحمل نمی کنند. آنها ممکن است به علت افسردگی دچار مشکلات رفتاری شوند. قبل از گزینش سگ باید بازجست کنید که چه نوع سگی حیث نحوه ی زندگی شما كم بها است و حكماً این حقیقت را درنظر داشته باشید که منزل ساختمان شما كاله ندارد.در ادامه قصد داریم تا 4 نژاد منحصر به فرد از سگ های خانگی را برای شما نام ببریم و ویژگی هر یک از آنها را برای شما بیان کنیم. پس با وبلاگ نژادهای سگ همراه باشید و از مطالب آن لذت ببرید.

نژادهای سگ هاادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یوسف زمانی
یکشنبه 8 بهمن 1396
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic